Семе од коноп

Семе од коноп

539 ден.
Производител: Just Superior
Шифра: NL0036
Достапност: На залиха
Количина:

Една порција супериорен прав од коноп ви дава: 32% чист растителен протеин со сите 8 најважни аминокиселини во значителна количина, што поефикасно се апсорбира и вари од повеќето други растителни протеини.

Протеините придонесуваат за одржување и зголемување на мускулната маса. Висока содржина на железо, што придонесува за намалување замор и исцрпеност, нормална функција на имунолошкиот систем, нормално производство на црвени крвни клетки и хемоглобин и нормален транспорт на кислород во телото. Висока содржина на магнезиум, што придонесува нормално функционирање на нервниот систем и одржување на нормални коски. Богато со омега-3 масни киселини, киселина (ALA) помага во одржување на нормалното ниво на холестеролот во крвта.

Корисниот ефект се постигнува со дневно внесување на 2g алфа-линоленска киселина (ALA). Извор на цинк кој придонесува за нормална плодност и репродукција, одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта, заштита на клетките од оксидативен стрес и нормален киселинско-базен метаболизам. Извор на калциум, кој е потребен за одржување на нормални коски и заби.

Состав:
100% органски прашок од семе од коноп

Тежина: 150гр 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Ние веруваме во здраво општество, здрава заедница и здрави поединци. А за нас, здравје значи органски, природни и одржливи производи на кои можете да им верувате, совети и упатства од обучени експерти. Здравата планета е исто толку високо на нашата листа на приоритети како и дејствување одржливо и етички како бизнис.

Контакт

  • 075 324-653
  • info@organicshpajz.mk

Facebook

Organic Шпајз © 2022.