ПРОИЗВОДИ

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Органски џем сет за подарок
Органски џем аронија, Органски џем боровинка и Органски џем гоџи Тежина: 3*200гр ..
450 ден.
без ДДВ: 450 ден.
Органски џем од гоџи, аронија и чиа
Состав: Органски гоџи бобинки (40%) органска аронија (40%) органски кафеав шеќер чиа (2%..
168 ден.
без ДДВ: 168 ден.
Органски гоџи џем
Состав: Органски гоџи бобинки (80%) органски кафеав шеќер зхуснувач: каснтан. Тежина:..
224 ден.
без ДДВ: 224 ден.
Органски џем од аронија
Состав: *аронија *кафеав шеќер  *вински оцет згуснувач: ксантан. *Од органско ..
134 ден.
без ДДВ: 134 ден.
Органски џем од боровинки
Состав: *боровинка (67%) *кафеав шеќер *вински оцет згуснувач: ксантан. *Од органск..
161 ден.
без ДДВ: 161 ден.
Органско сирово тофу
Состав: Органско тофу (органско соино млеко, природен магнезиум хлорид, вода), вода.  Тежина..
95 ден.
без ДДВ: 95 ден.
Органскo тофу со соја сос
Состав: Органско тофу (органско соино млеко, природен магнезиум хлорид хлорид, вода) органск..
107 ден.
без ДДВ: 107 ден.
Природен сејтан
Состав: Сејтан (пченичен глутен, вода), хималајска сол.  Тежина: 200гр ..
89 ден.
без ДДВ: 89 ден.
Пченкарни интегрални безглутенски тестенини
Состав: Интегрално пченкарно брашно (50%) интегрално оризово брашно (50%) аскорбинска кисе..
79 ден.
без ДДВ: 79 ден.
Безглутенски тестенини од хељда
Состав: Интегрално брашно од хељда (40%) интегрално оризово брашно (60%) аскобринска кисел..
89 ден.
без ДДВ: 89 ден.
Органски безглутенски десерт со хељда и урма
Состав: *Хелда (32%)  *урма (22%)  *суво грозје *сиров агаве сируп *бадем ..
118 ден.
без ДДВ: 118 ден.
Органски безглутенски десерт со индиски орев и какао
Состав: *Индиски орев(18%) *бадем *урма *суво грозје *овесни снегулки без глутен *ко..
142 ден.
без ДДВ: 142 ден.
Еритритол
Состав:  100% Еритритол  Тежина: 200гр ..
197 ден.
без ДДВ: 197 ден.
Еритритол + стевиа - природен засладувач
Состав: Еритритол 99% Стевиа гликозиди Тежина: 200гр ..
197 ден.
без ДДВ: 197 ден.
Путер од индиски ореви
Состав:  100% Индиски ореви  Тежина: 300гр ..
535 ден.
без ДДВ: 535 ден.
Путер од бадем
Состав: 100% Бадем   ​Тежина: 300гр ..
484 ден.
без ДДВ: 484 ден.
Путер од кикирики со хималајска сол
Состав:  99.7% Кикирики 0.3% Хималајска сол  Тежина: 350гр ..
203 ден.
без ДДВ: 203 ден.
Путер од кикирики
  Состав: 100% Кикирики  Тежина: 350гр ..
203 ден.
без ДДВ: 203 ден.
Протеински бар - Almond butter ginger
Состав: Бадеми 40% Мед  Пчелен полен  Протеин сурутка Какао зрна Ленено се..
108 ден.
без ДДВ: 108 ден.
Кето бар - Almond brownie
Состав:  Бадеми 25% Протеин сурутка ( млеко ) Кикирики Пребиотик влакна Протеин о..
108 ден.
без ДДВ: 108 ден.

За Нас

Ние веруваме во здраво општество, здрава заедница и здрави поединци. А за нас, здравје значи органски, природни и одржливи производи на кои можете да им верувате, совети и упатства од обучени експерти. Здравата планета е исто толку високо на нашата листа на приоритети како и дејствување одржливо и етички како бизнис.

Контакт

  • 075 324-653
  • info@organicshpajz.mk

Facebook

Organic Шпајз © 2022.