Органски мед со полен

Органски мед со полен

630 ден.
Шифра: SP0003
Достапност: На залиха
Количина:

Полен или цветen прав е збир на поленови зрнца кои пчелите директно го собираат од цветните растенија и со своите ензими го обработуваат, а помешан со природен мед започнува процес на фермантација. Поленот делува антиинфламаторно, го забрзува зарастувањето на раните, го стимулира растот и регенерацијата на оштетените ткива (посебно важно за црниот дроб) позитино делува во лекувањето на коронарната срцева болест, ревматска срцева болест, го нормализира срцевиот ритам, хипертензијата, хипотензијата, ја подобрува циркулацијата и ги зајакнува капиларите, посебно церебралните крвни садови, ја подобрува липидната размена и позитивно влијае на одбранбениот систем од разни инфекции. 

Овој производ е десертен и може да се употребува пред или после оброк или едноставно како замена за чоколада.

Тежина 450г 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Ние веруваме во здраво општество, здрава заедница и здрави поединци. А за нас, здравје значи органски, природни и одржливи производи на кои можете да им верувате, совети и упатства од обучени експерти. Здравата планета е исто толку високо на нашата листа на приоритети како и дејствување одржливо и етички како бизнис.

Контакт

  • 075 324-653
  • info@organicshpajz.mk

Facebook

Organic Шпајз © 2022.