Тело

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
NORTHERN BERRIES / Хидрантатен лосион за тело од скандинавски бобинки
ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ ЕКСТРАКТ ОД БОРОВИНКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА ..
379 ден.
без ДДВ: 379 ден.
BODY DESSERTS / “HOT CHOCOLATE” Пилинг за тело од чоколадо
ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ ПУТЕР ОД КАКАО • ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА • ЕКСТРАКТ ОД ЛЕШНИК Тежина:&nbs..
765 ден.
без ДДВ: 765 ден.
BODY DESSERTS / “TROPICAL MIX” Пилинг за тело од тропско овошје
ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ МАСЛО ОД АВОКАДО • ЕКСТРАКТ ОД МАРАКУЈА • ЕКСТРАКТ ОД МАНГО Тежина: ..
715 ден.
без ДДВ: 715 ден.
BODY DESSERTS / “MANGO SUGAR SORBET” Пилинг за тело манго и шеќер
ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ ПУТЕР ОД МАНГО • МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ГРОЗЈЕ • МАСЛО ОД ЛИМЕТА Тежина:&n..
715 ден.
без ДДВ: 715 ден.
BODY DESSERTS / “ALMOND & HONEY MILK” Крема за тело од барем и мед
ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ МАСЛО ОД ЈОЈОБА • МАСЛО ОД БАДЕМ • ЕКСТРАКТ ОД ЦИМЕТ Тежина: 450мл..
589 ден.
без ДДВ: 589 ден.
PURIFYING / Антибактериски течен сапун за раце
ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ • МАСЛО ОД РУЗМАРИН • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС Тежина: 500мл ..
215 ден.
без ДДВ: 215 ден.
BRAZILIAN ACAI / Гел за туширање од акаи бобинки и кафе
ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ МАСЛО ОД КАФЕ • ЕКСТРАКТ ОД АКАИ БОБИНКИ • ХИДРОЛАТ ОД ЦРНА РИБИЗЛА Тежина:..
292 ден.
без ДДВ: 292 ден.
KENYAN MACADAMIA / Гел за туширање од макадамиа
ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА МАСЛО ОД МАКАДАМИА • МАСЛО ОД АВОКАДО • ШЕЌЕР Тежина: 280мл ..
292 ден.
без ДДВ: 292 ден.
LAVANDE DE PROVENCE / Гел за туширање од лаванда и перуника
ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ МАСЛО ОД ЛАВАНДА • ЕКСТРАКТ ОД ИРИС • ВИТАМИН Е Тежина: 280мл ..
292 ден.
без ДДВ: 292 ден.
THERMAL SPRING / Гел за туширање од алое вера и минерали
ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • МОРСКА СОЛ Тежина: 280мл ..
265 ден.
без ДДВ: 265 ден.
BRAZILIAN COFFEE / Пилинг за тело од кафе и шеќер
ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕ • ПРИРОДЕН ШЕЌЕР Тежина: 250мл ..
358 ден.
без ДДВ: 358 ден.
PINK LYCHEE / Крема за тело од јапонска цреша и 5 масла
ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД ЈАПОНСКА ЦРЕША • 5 МАСЛА Тежина: 250мл ..
308 ден.
без ДДВ: 308 ден.
INDIAN LOTUS / Крема за тело од лотосов цвет и 5 масла
ПОДМЛАДУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ МАСЛО ОД ПАЧУЛИ • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА • ЕКСТРАКТ ОД ПОМЕЛО Тежина: 250..
308 ден.
без ДДВ: 308 ден.
SOOTHING / Течен сапун за нормална и сензитивна кожа
ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА МАСЛО ОД ЛАВАНДА • КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ОФИКА Тежина: 500мл ..
374 ден.
без ДДВ: 374 ден.
PROTECTIVE / Крема за раце за сите типови на кожа
ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • ШЕА ПУТЕР Тежина: 75мл ..
275 ден.
без ДДВ: 275 ден.
MULTI-PURPOSE / Повеќенаменска крема за сите состојби на кожата
СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА РОЗА • ДИВА КАПИНА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД РУЗМАРИН Тежина: 75мл ..
540 ден.
без ДДВ: 540 ден.

За Нас

Ние веруваме во здраво општество, здрава заедница и здрави поединци. А за нас, здравје значи органски, природни и одржливи производи на кои можете да им верувате, совети и упатства од обучени експерти. Здравата планета е исто толку високо на нашата листа на приоритети како и дејствување одржливо и етички како бизнис.

Контакт

  • 075 324-653
  • info@organicshpajz.mk

Facebook

Organic Шпајз © 2022.